12. KADETSKI FESTIVAL SRBIJE

Na završnoj svečanosti 12.Kadetskog festivala Srbije, u Novom Sadu, proglašeni su najbolji mladi šahisti Srbije kod dečaka i devojčica u 6 uzrasnih kategorija. Pored toga, proglašeni su i najbolji u rešavanju šahovskih problema. Zanimljivo je da je ceremonija odložena gotovo dva sata, jer je poslednja partija u grupi do 14 godina između Marka Ivanovića i Luke Budisavljevića trajala 180 poteza!
Apsolutni junak 12. kadetskog festivala ŠSS je 10-godišnji Marko Milanović iz Pančeva koji je osvojio pehare i zlatne medalje u sve četiri kategorije. Posebno dramatično bilo je takmičenje u redovnom šahu u kategoriji do 10 godina, gde je Marko imao pola poena veći Buholc koeficijent od Andreja Ljepića, mladog novosađanina koji je i ranije postizao izuzetne uspehe u ovoj igri. Primat je potvrdila Marta Dakić do 12 godina, kao i Stefan Tadić ovog puta u grupi do 14 godina. Katarina Nestorović je zahvaljujući pobedi u međusobnoj partiji bila uspešnija od Jovane Srdanović, a Miloš Milošević je uverljivo pobedio u grupi do 16 godina, kao i Marina Gajčin do 18 godina.
Zanimljivo je bilo i u grupi devojčica do 14 godina gde je titulu osvojila Anđela Dimitrijević. Kod najmlađih, u kategorijama do 8 godina, prva mesta su zauzeli Bagaš Ana i Kisić Jovan. U kategorijji devojčica do 10 godina prvo mesto je zauzela Vojinović Anastasija. Kod dečaka do 12 godina šampion je Ristić Luka, a kod najstarijih dečaka, Milnanko Bilić.
Novom Sadu su pripale još dve medalje, u konkurenciji devojčica do 8 godina, Milica Stefanović je zauzela odlično drugo mesto i u konkurenciji dečaka do 16 godina, Dejan Omorjan je zauzeo treće mesto.

Sve u svemu, Srbija je dobila nove mlade šampione, koji će našu zemlju predstavljati na evrpskih i svetskim prvenstvima.
Za uspešnu organizaciju zaslužan je zajednički tim Šahovskog saveza Vojvodine i Šahovskog saveza Novog Sada, predvođen direktorom turnira Danetom Bastom. Sudijski tim na čelu sa međunarodnim sudijom Jasnom Šakotić svoj posao obavio je profesionalno, bez primedbi i žalbi. (izvor: serbiachess.net) Atmosferu sa turnira možete pogledati u našoj galeriji.

Rezultati
Devojčice do 8 godina