RASPIS ČETVRTFINALA 87. PRVENSTVA NOVOG SADA

Šahovski savez Novog Sada u saradnji sa Novosadskim šahovskim klubom raspisuje Četvrtfinalni turnir 87. pojedinačnog prvenstva Novog Sada. Takmičenje se igra u prostorijama NŠK-a u Pašićevoj ulici broj 26, od 02. oktobra do 18. oktobra 2017. godine. Otvaranje turnira i odigravanje prvog kola obaviće se u utorak 02. oktobra u 19.30 časova.
Pravo učešća na turniru imaju svi zainteresovani igrači sa FIDE rejtingom manjim od 1950, kao i igrači bez rejtinga.  irektno pravo učešća na polufinalni turnir imaju igrači sa FIDE rejtingom od najmanje 1950. Svi prijavljeni igrači moraju biti članovi klubova sa teritorije grada Novog Sada. Pravo učešća na turniru imaju i igrači koji nisu članovi navedenih klubova, a koji su na sledeći način vezani za Novi Sad: imaju stalni boravak, redovno se školuju ili imaju stalno zaposlenje u Novom Sadu.
Upisnina za takmičenje iznosi 1.400.- dinara i uplaćuje se pre početka turnira. Upisnina će se koristiti za troškove tehničke organizacije, sudijski honorar i taksu za obračun rejtinga kod FIDE.
Desetorica prvoplasiranih stiču pravo igranja na polufinalnom turniru 87. prvenstva Novog Sada. Turnir je prijavljen kod FIDE i rezultati će biti obračunati za FIDE rejting.
Turnir će se igrati po FIDE pravilima šaha i FIDE varijanti švajcarskog sistema, sa devet kola uz kompjutersko parovanje. Pojedina kola turnira igraju se utorkom, sredom i četvrtkom od 19 i 30 časova. Tempo igre je 60 minuta uz dodatak od 30 sekundi za svaki potez po igraču do kraja partije.
Prijave za turnir primaju se do utorka 02.oktobra do 14 časova, upisom na listu u NŠK-u, na telefone 021/ 452 632, 060/0400807 i 060/0211199 i elektronskom poštom ne e-mejl sahovskisavezns@gmail.com. Broj učesnika je ograničen na 40, koliki je kapacitet sale za igru, a prednost imaju igrači koji su se prvi prijavili. Sve potrebne rekvizite obezbeđuje organizator.