ZAVRŠENO KADETSKO PRVENSTVO VOJVODINE

Šahovski savez Novog Sada, u saradnji sa Novosadskim šahovskim klubom i Šahovskim savezom Vojvodine organizovao je 26. Vojvođanski šahovski festival mladih u hotelu „Novi Sad“ od 25-30. decembra 2018.godine.

Otvaranje festivala započeto je himnom „Bože pravde“, koju je izvela Anđela Danilović, učenica muzičke škole, nakon čega su se takmičarima i pratiocima obratili predsednici ŠSV – Zoran Stanimirović i predsednik ŠSNS – Dane Basta, kao i poznata srpska sportistkinja u streljaštvu, Aranka Binder, koja je i pomoćnica Pokrajinskog sekretara za sport i omladinu. Zatim su ona i predsednik ŠSNS zvanično otvorili festival povlačenjem prvog poteza u partiji Anja Jovanović – Milica Amidžić. Na takmičenju nastupa ukupno 106 mladih šahista iz svih krajeva Vojvodine.

Brzopotezno prvenstvo Vojvodine

🏆 Pobednik do 14 godina: Lav Pajčin
🏆 Pobednik do 16 godina: Miloš Stanković
🏆 Pobednik do 18 godina: Dejan Omorjan

Prvenstvo u klasičnom šahu igralo se 9 kola po „Švajcarskom sistemu“ ako u grupi ima dovoljno igrača ili po „Berger sistemu“, sa tempom igre od 90 minuta po igraču sa dodatkom od 30 sekundi za svaki odigrani potez.

Organizator je obezbedio kompletan inventar za igru tako da učesnici nisu bili obavezni da nose šahovsku garnituru i sat.

Po 10 najuspešnijih u svakoj kategoriji stekli su pravo nastupa na Kadetskom prvenstvu Srbije koje će se održati u aprilu 2019. godine. Za prvake u svim kategorijama Šahovski savez Vojvodine će snositi troškove pansiona na narednom Kadetskom prvenstvu Srbije. Troje prvoplasiranih u svim kategorijama dobili su pehar i medalje, dok je prvih pet u svim kategorijama bilo nagrađeno literaturom i drugim nagradama.