ZAVRŠENO ČETVRTFINALE PRVENSTVA NOVOG SADA U BRZOPOTEZNOM ŠAHU

Šahovski savez Novog Sada u saradnji sa NŠK-om organizovao je četvrfinalni turnir pojedinačnog prvenstva Novog Sada u brzopoteznom šahu. Turnir se igrao u prostorijama NŠK-a 9. marta 2020. godine.

Pravo učešća imali su registrovani igrači klubova Šahovskog saveza Novog Sada i igrači koji su na neki način vezani za Novi Sad (stanuju, rade, ili se školuju u Novom Sadu), a koji imaju rejting za brzopotezni šah manji od 2100, ili ukoliko nemaju rejting za brzopotezni šah onda je bio merodavan rejting za standardan šah, kao i igrači bez rejtinga.
Desetoro prvoplasiranih steklo je pravo učešća na polufinalnom turniru u utorak 10.03.2020. godine:

🏆Aleksandar Popović,
🥈Svetislav Domastović,
🥉 Miroslav Pantić,
Nikola Petrović, Žarko Simović, Dragomir Radin, Miloš Torbica, Ljubiša Aleksić, Matijević Radovan i Svetlana Stojadinov.

U slučaju odustanka nekog od igrača, pravo učešća stiču sledeći najbolje plasirani igrači.

Konačan plasman

Turnir se igrao po švajcarskom sistemu sa 11 kola, uz parovanje na računaru. Tempo igre: 3 minuta po igraču + 2 sekunde bonusa za svaki odigran potez, a turnir je rejtingovan za FIDE rejting listu.

Turnir polufinala igra se u utorak – 10.3.2020. godine. A učešće na ovom turniru je potvrdio i višestruki osvajač brzopoteznog finala Novog Sada, FM Miodrag Jevtić! Vidimo se!