Banović među prvih 10!

Šahovski savez Novog Sada, Novosadski šahovski klub i Društvo ljubitelja cugera organizuje prvi Online Gran pri ciklus. Ideja je da zbog vanredne situacije, koja je povukla i obustavljanje šahovskih manifestacija na našim prostorima, na neki način nastavimo da radimo ono što volimo. Turniri se održavaju svake subote i ponedeljka na šahovskom sajtu: chess.com . Potrebno je da se učlanite u klub ŠSNS-NŠK. Molim vas da zbog boljeg pregleda Gran Pri liste, na našem sajtu, prilikom zahteva za učlanjenje navedete napišete svoje pravo ime.
Turniri se igraju kao i do sada: 11 kola, sa tempom igre od 3 minuta + 2 sekunde po igraču, u slučaju dovoljnog broja igrača.

Prvo mesto na Online Gran pri turniru br.5 zauzeo je IM Novak Čabarkapa sa osvojenih 9/11, drugo mesto takođe sa osvojenih 9/11, ali nešto slabijim dodatnim kriterijumima GM Aleksandar Kovačević, treće mesto je zauzeo FM Stefan Mladenović sa 8.5/11 i četvrto mesto verni prijatelj saveza i kluba, FM Nenad Robulj takođe sa 8.5/11.

Jednom mesečno se održava Online Gran Pri turnir sa nagradnim fondom. Za Gran Pri br.5, koji je bio održan 4.4.2020. obezbeđen je nagradni fond u iznosu od 6000 rsd i raspoređen je na sledeći način:
1. 2500 rsd
2. 1500 rsd
3. 1250 rsd
4. 750 rsd
Nagrađenim igračima će biti isporučena nagrada u roku od 2 radna dana nakon dostave broja žiro računa.

Članovi kluba ŠSNS-NŠK

Za bilo kakve predloge i sugestije, kao i pitanja i pomoć oko korišćenja sajta slobodno me kontaktirajte: stojadinov.svetlana@gmail.com

Napomena: sajt ima algoritam za prepoznavanje korišćenja računara. ŠSNS će takođe nagledati partije i ako se utvrdi da je neko koristio nedozvoljena sredstva biće uklonjen iz grupe i neće dobiti nagradu iako je nagrađen.

Više o Online Gran pri ciklusu saznajte na strani.

Online Gran Pri turnir br. 1
Online Gran Pri turnir br. 2